Формові РТІ – велика група (близько 30 000 найменувань) прокладочних, ущільнюючих та амортизуючих деталей (сальники, кільця різного перерізу, пило-, волого- та маслозахисні ковпачки, гумометалеві амортизатори та ін.). Ці РТИ отримують формуванням гумової суміші з її вулканізацією в прес-формі, встановленої на пресі, або методом лиття під тиском.

До групи неформових РТІ входять вироби (близько 12 000 найменувань), які використовуються головним чином для ущільнення вікон та дверей автомобілів, літаків, ж.-д. вагонів, для герметизації стиків будівельних панелей та ін. Виготовляють їх у вигляді профільованих джгутів різної довжини та поперечного перерізу екструзією гумової суміші та подальшою вулканізацією напівфабрикату в апаратах безперервної дії або в котлах (періодичний спосіб). Ущільнювачі можуть бути монолітними, так і пористими.

Транспортерні (конвеєрні) стрічки, которые являются элементами конвейеров различного назначения, предназначены для перемещения сыпучих и др. материалов. Ленты армируют главным образом тканями (из синтетических волокон, хлопчато-бумажными, комбинированными) с диапазоном разрывных усилий 65—300 кн/м,или кгс/см; для армирования лент, которые должны иметь особенно высокую прочность, используют латунированный стальной трос. Технология производства резинотканевых лент включает сборку тканевого сердечника на дублировочных агрегатах, обкладку сердечника слоем резиновой смеси необходимой толщины на каландрах и вулканизацию ленты в прессе, плиты которого имеют длину около 10 м. См. также Лента конвейерная.

Ремені, що служать гнучким елементом ременної передачі, в двигунах автомобілів, с.-г. машин, різних промислових установок, поділяють на плоскі та клинові. Технологія виробництва плоских ременів, які є багатошаровою резинотканевою пластиною, аналогічна технології виробництва транспортерних стрічок (для отримання ременя необхідної ширини пластину до або після її вулканізації ріжуть на смуги). Клинові ремені мають замкнуту конструкцію, які перетин — трапецієподібну форму.Основні деталі таких ременів: центральний (несучий) шар із прогумованої корд-тканини або кордшнуру; гумовий шар, розташований між широкою основою трапеції та несучим шаром (т.з. шар розтягування); гумовий шар, який розміщений між шаром, що несе, і вузькою основою трапеції (т. н. шар стиснення); зовнішній (обертковий) тканинний шар. Ремені збирають на верстатах, а потім вулканізують в котлі, пресі або в спеціальних (ротаційних або діафрагмових) вулканізаторах; вибір вулканізаційного обладнання залежить від довжини та перерізу ременя.

Рукави – Гнучкі трубопроводи, що застосовуються для подачі рідин, газів, сипучих матеріалів та ін. під надлишковим тиском (напірні рукави) або вакуумом (всмоктувальні рукави). Загальні елементи конструкції цих РТІ: внутрішній гумовий шар, що герметизує, силовий каркас і зовнішній гумовий шар. Силовий каркас для рукавів, розрахованих на тиск до 2 Мн/м2(20 кгс/см2), являє собою тканинну прокладку; для рукавів, що експлуатуються при тисках до 10 та до 70 Мн/м2(100 и 700 кгс/см2), — відповідно ниткове і металеве обплетення. Всмоктувальні рукави [допустимий вакуум 80 кн/лг (600 мм рт. cт. )] забезпечені, окрім силового каркаса, металевою спіраллю. Внутрішній і зовнішній шари рукавів виготовляють екструзією, силовий прокладочний каркас накладають на складальних верстатах, ниткове або металеве обплетення – на спеціальних оплеткових машинах. Зібраний рукав бинтують тканинною стрічкою або опресовують свинцевою оболонкою і вулканізують у котлі (після вулканізації стрічку або оболонку видаляють).